Субота, 18 Травня, 2024

Електросамокати: що варто знати франківцям

В Івано-Франкіську електросамокати тільки починають набувати популярності, але багато місцевих жителів вже переходить на цей вид транспорту. Це зручно, екологічніше ніж автомобіль, та легше ніж велосипед. Відкриття прокатів з ними у центрі міста тільки сприяло збільшенню кількості електросамокатів на дорогах. Також, через карантин у  2020 році,багато франківців змушені були “пересісти” на електросамокати, адже громадський транспорт не їздив. Втім, попри таку популярність, мало хто знає, як правильно їздити, щоб не порушувати правила та чому вони починають ставати масовими, пише frankivsk-future.com.ua.

ПДР для електросамокатів

Правовий статус електросамокатів й досі не до кінця визначений. Так , як це новий вид транспорту, правове регулювання ще й досі має багато прогалин. Визначених правил дорожнього руху для них немає, адже електросамокати – не визначені як вид транспорту. Попри це, все ж, варто дотримуватися загальних правил дорожнього руху. Найближчими до електросамокатів знаходяться правила руху для велосипедистів. Найголовніше – не наражати на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху. А також, пішоходів. Часто, в Івано-Франківську можна помітити ситуації, коли водії електросамокатів на повній швидкості їздять вулицями, де проходять пішоходи.  Це становить небезпеку для обох сторін, адже є загроза зіткнення. Тоді травми будуть неминучими. Тому, краще кататися на електросамокаті велосипедними доріжками та не виїздити на саму дорогу. Водії ще не звикли до такого транспорту, та й окремого правила немає, тому їздити тротуаром – найкраще рішення. Випадки, коли водії збивають електросамокати частішають. Втім, випадки, коли водії самокатів збивають пішоходів теж не поодинокі. В таком разі франківці повинні дотримуватися “класичних” правил при ДТП. Викликати поліцію та швидку допомогу, залишатися на місці. 

Електросамокати і франківські вулиці

В Івано-Франківську електросамокатів мало. Це хоч і зручний, але не дешевий транспорт. Втім, зручний він тільки для теплої, не жаркої погоди. Адже в дощ, сніг та вітер мало задоволення кататися під відкритим небом. Тому найчастіше побачити франківців на електросамокатах можна влітку. У сильну спеку також не поїздиш довго; хочеться сховатися під кондиціонером, а не кататися. Тому, як бачимо, електросамокат має  певні мінуси. З плюсів, він дуже компактний. Навіть піднятися на п’ятий поверх франківської багатоповерхівки не буде важко. З велосипедами так просто цього не зробити. Це зручно, адже можна забирати самокат одразу додому чи в офіс, не боячись, що його викрадуть. Також, для вузеньких івано-франківських вулиць це оптимальне рішення. Івано-Франківськ – маленьке місто, тому відстані між двома районами тут невеликі. Втім, заторів не бракує. У час пік можна годину простояти в довжилежній черзі із машин. Електросамокатом можна легко дістатися з точки А до точки Б без особливих зусиль. Він проїде там, де автомобіль не протиснеться. 

Електросамокати – зручні та екологічні, саме тому так багато франківців надає їм перевагу. Це гарна альтернатива, якщо хочеться подбати про природу та насолодитися дорогою. Втім, не варто забувати про обережність. Гарної поїздки!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.