Субота, 18 Травня, 2024

У 2020 році на Прикарпатті значно збільшилось покриття багатоканальним телемовленням

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення опублікувала свій річний звіт за минулий 2020 рік, в якому ми бачимо збільшення покриття багатоканального телемовлення. Представник НРУТР в нашій області відзвітував про те, що в грудні минулого року розпочалася трансляція 8-ми програм у мультиплексі MX-1 в містах Калуш, Яремче, смт Верховина та селі Річка Косівського району, а після того, як почали впроваджувати багатоканальне телевізійне мовлення в цих населених пунктах, збільшення території покриття області сигналом у цифровій якості дозволило сягнути відмітки приблизно 60%. Завдяки значному поширенню цифрового сигналу Івано-Франківщина змогла вирішити проблему “білих плям” – територій Прикарпаття, які за різних причин залишалися без сигналу. Загалом завдяки розширенню меж цифрового сигналу область збільшила відсоток покриття вдвічі – раніше він ледь досягав до 30%, пише frankivsk-future.com.ua.

Загалом минулого 2020 року представник НРУТР провів загалом 555 моніторингів ТРО та провайдерів – 205 комплексних, 290 вибіркових та 60 тематичних. Мали місце також 2 планові та 2 позапланові перевірки ліцензіатів. Ще в 2-ох ТРО були проведені позапланові перевірки в зв’язку із виявленням порушень законодавства під час проведення виборчого процесу. Завдяки цьому було виявлено 50 порушень законодавства, що стосуються медіа. За рік надійшло також 12 повідомлень про порушення норм чинного законодавства та недотримання умов ліцензії. Загалом в області діють  38 телемереж та 16 провайдерів програмної послуги.

Наша область перша за виконанням мовних квот на місцевому та регіональному телебаченні

Також завдяки цим моніторингам Івано-Франківська область посіла перше місце за виконанням мовних квот на місцевому та регіональному телебаченні, оскільки ефір наших медіа 100% українськомовний. На 4-мі місці знаходиться наша область при врахуванні кількості україномовних пісень, що лунають в ефірі радіостанцій.

На території області на даний час працюють 36 суб’єктів інформаційної діяльності відповідно до 73 виданих ліцензій. Також 14 місцевих телерадіоорганізацій, серед яких 7 телерадіокомпаній та 7 провайдерів програмної послуги, були залучені у процесі ліцензування.

Звіт представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігоря Маслова можна переглянути на офіційному сайті НРУТР.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.