Четвер, 25 Квітня, 2024

Кухонні ваги: всі нюанси і особливості

Коли ми говоримо про вимірювальний прилад, який відноситься до дрібної побутової техніки і дозволяє визначати вагу інгредієнтів – ми маємо на увазі кухонні ваги. Але це не єдине їхнє призначення на кухні. Деякі вважають, що цим приладом користуються тільки професійні кухарі і це абсолютно марна річ, але це зовсім не так!

Кухонні ваги в Україні стали незамінним девайсом на кухні будь-якої господині. Є кілька причин, за якими варто використовувати ваги:

  • замір ваги порцій;
  • визначення ваги різних інгредієнтів для страви;
  • зважування різних дрібних сипучих продуктів.

Вони служать для створення точних пропорцій і допомагають прийти до досконалості в готуванні всіляких страв. При виборі варто визначитися які з факторів в пріоритеті, так як все-таки основна мета у цього приладу – вимірювати.

Типи і способи вимірів

Кухонні ваги поділяються на два типи:

  • механічні;
  • цифрові (їх ще називають електронними).

Перші зважують завдяки взаємодії їх пружинної системи. При цьому положення стрілки ваг змінюється по відношенню до коливань ваги. У таких вагах кінцевий результат можна визначити по розташуванню стрілки, а значить вимірювання не буде таке точне.

Результат вимірювання другим типом пристроїв показується на цифровому табло, похибка у них набагато менше, ніж у механічних.

Що можна сказати про переваги і недоліки? Механічні виграють в своїй ціновій категорії за терміном служби і максимальній межі. Але у них немає, як ми бачимо, ніяких додаткових функцій. У електронних же ваг набагато більше функцій і опцій, видів, але з недоліків – ціна їх обслуговування та межа зважування.

Різновиди механічних ваг

Розрізняють два види механічних ваг, в залежності від структури:

  • класичні;
  • сучасні.

Класичні не так поширені в домашньому побуті. У такого кухонного приладу немає звичної нам шкали вимірювання. Складаються вони з важеля-коромисла, де на одну сторону кладуть продукт, а на іншу ставлять невеликі гирі різної ваги. Щоб визначити вагу, потрібно вирівняти маси двох чаш. Якщо є невеликі гирі різної маси (від 1 кг до 10 кг), то такі ваги можна використовувати на кухні.

А от сучасні ваги виглядають досить привабливо і мають багато переваг. Результат вимірювань нам показує циферблат разом зі стрілкою. Є моделі, які можуть витримувати навіть до 20 кг (в комплекті може також йти чаша). Плюс в тому, що в таких вагах дуже складно пошкодити механізм.

Окремо хочеться виділити безмін, або його ще називають кантер. Ви або ваші мами напевно користувалися таким приладом. Це найпростіша модель з усіх. Багато хто навіть брали його раніше з собою, щоб перевірити, чи не обважив продавець на ринку. При виробництві таких ваг використовувалася звичайнісінька пружина. Але вони швидко “псувалися”: так як пружина з часом розтягувалася, а через деякий час постійного користування приладом, підвищувалася похибка.

Різновиди електронних ваг

Їх, у порівнянні з механічними, набагато більше, так як технології розвиваються і світ не стоїть на місці.

  • Побутові ваги (в цей підвид і входять розглядаються нами кухонні ваги).
  • Торговельні ваги.
  • Товарні ваги.
  • Лабораторні ваги.
  • Медичні ваги.
  • Промислові ваги.
  • Кранові ваги.

Варто звернути увагу на максимально допустиму вагу на приладі (може бути 5 кг, а може і 3 кг) і на шкалу ваги (ділення: грами, кілограми, міліграмів, фунти, унції). Не варто забувати і про похибки вимірювання на вагах – це актуально для тих, хто вимірює аж до мг.

Наступний пункт при виборі кухонних ваг це розуміння того, що ви збираєтеся зважувати – тверді вироби, предмети або рідини. Ваги у яких є чаша дають можливість зважити рідке або порошкове. Якщо ж поверхня плоска – потрібно буде спочатку зважити тару і обнулити її, а тільки після цього зважувати необхідне. І тоді важливо, щоб ваги мали опцію обнулення тари.

Дизайн і стиль

На цю тему можна говорити дуже-дуже багато – асортимент просто найширший. Тому вибір залишається за вами. Але якщо у вас проблеми із зором, то варто врахувати розміри циферблата.

Колір приладів буває різний. Краще зупинитися на нейтральному кольорі, щоб вони напевно підійшли по дизайну кухні. Крім того, бувають ваги настільні, які можна поставити в будь-якому зручному для вас місці і підвісні, які можуть підійти тим, у кого на кухні не дуже багато місця. Що стосується матеріалу, прилади виготовляють скляні, металеві та пластикові.

У вас є можливість вибрати зручний спосіб доставки товару по всій Україні. На сайті інтернет-магазину представлений великий вибір електронних ваг. Тільки якісний товар за доступною ціною.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.