Субота, 18 Травня, 2024

Подарунок для міста: в Івано-Франківську прикрасили барвами ще одну підстанцію

Акціонерне товариство «Прикарпаттяобленерго» разом з відомим місцевим муралістом Юрієм Пітчуком подарували місту ще один яскравий артоб’єкт – художньо оздоблену розвантажувальну підстанцію. Тепер цей об’єкт не тільки забезпечуватиме електропостачання, але й прикрашатиме сквер на Валах, що в Івано-Франківську. 

Про це повідомили на однойменній сторінці в соціальній мережі Facebook, пише «frankivsk-future».

У вересні місяці у сквері на Валах встановили розвантажувальну підстанцію для того, щоб покращити електропостачання та зняти навантаження із застарілих електромереж, які стоять в центрі міста. 

«Щоб енергооб’єкт органічно вписувався у міський антураж та не контрастував з архітектурою міста, підстанцію збудували округлою та художньо оздобили», – йдеться у дописі.

Тему для розпису підстанції вибрали не випадково. Яскрава композиція, виконана муралістом на арт-підстанції, називається «Енергія Карпат». На фасаді об’єкту можна побачити красивих оленів, які рухаються дугою, перестрибуючи камінні брили, що поросли мохом. Саме такі камінні брили найчастіше зустрічаються у гірських Карпатах. Розпис чітко зображає благородного оленя та європейську сарну, які мешкають у карпатських лісах. Крім того, на фоні видно не просто якісь гірські вершини, а Говерлу і Петрос. Малюнок є символом чистої природньої енергії, яка настільки важлива і потужна, як І електрична енергія. 

Нова фотозона для франківців

За словами художника і мураліста Юрія Пітчука, фасад розвантажувальної підстанції вирішили прикрасити темою «Енергія Карпат», тому що її встановили на зеленій відпочинковій зоні міста. Природня та гірська тематика є доречною і вписується у цей колорит. 

«Основними кольорами розпису є сірий, оливковий, бірюзовий, фіолетовий, хакі та охра. Завдяки такому спокійному колориту підстанція не здається зайвою у сквері, а надихає глядачів на активний відпочинок, дослідження рідного краю та дбайливе ставлення до навколишнього середовища», – розповідає автор ідеї. 

Художник переконаний, що новий артоб’єкт слугуватиме чудовою фотозоною для мешканців та гостей Івано-Франківська. 

Варто зазначити, що це вже третя арт-підстанція, яка стала окрасою середмістя. Перший мистецький об’єкт «Метаморфози чоловіка і жінки» розташований в сквері Руської Трійці, а другий – «Енергія стихій» на площі Міцкевича. Ці вражаючі об’єкти створили працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» спільно з Юрієм Пітчуком. Енергетики говорять, що кожна з цих підстанцій – окраса франківських скверів. Вони поєднують у собі естетичну красу та глибокий задум, який помістив у свої роботи місцевий мураліст. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.