Четвер, 18 Квітня, 2024

IT-освіта для дітей в Івано-Франківську: гуртки, курси та школи

Різноманітні мистецькі гуртки та спортивні секції – речі неабияк важливі для дитини. Проте поряд із дозвіллям та шкільними заняттями, юне покоління має бути обізнаним у сфері інформаційних технологій. ІТ-освіта може допомогти дитині стати кваліфікованим та високооплачуваним фахівцем. У наш час індустрія інформаційних технологій – одна із найбільш затребуваних. Навчатися цьому дитина може як онлайн, так і на гуртках чи індивідуальних заняттях. Осередки фахової ІТ-освіти можна знайти і в Івано-Франківську. Про основні ІТ-школи і гуртки міста та їхні особливості – пишемо далі на frankivsk-future.com.ua.

Безкоштовні гуртки і центри навчання 

Якісні освітні програми з інформаційних технологій відкривають дитині масштабні перспективи. Вони закладають основи, завдяки яким після закінчення школи легше вступити на бажані спеціальності у ВНЗ, знайти хорошу роботу в авторитетних компаніях, працювати над різноманітними проєктами дистанційно чи заснувати власну справу. Шкільні програми з інформаційних технологій сильно відстають у своїй актуальності та глибині матеріалу. А більшість викладачів не можуть похвалитися достатньою кваліфікацією і досвідом роботи в ІТ-сфері.

Фото: list.in.ua

В такому випадку в пригоді дітям можуть стати різні волонтерські ініціативи, котрі намагаються занурити школярів у сферу ІТ-технологій та наукових досліджень. До прикладу, в Івано-Франківську упродовж кількох років діє містечко «Нова енергія». Ця ініціатива функціонує при Національному технічному університеті нафти і газу. Для школярів там безкоштовно влаштовують гуртки, майстер-класи та заняття. На них – демонструють основи  тієї чи іншої науки.

Університет також облаштував Центр промоції науки. Це місце, де дітям наочно демонструють наукові дослідження, в тому числі – комп’ютерні технології. Ще один приклад освітнього проєкту для франківських школярів – ініціатива від місцевого ІТ-кластеру під назвою «Година коду». На цих заняттях діти отримують ази інформаційних технологій від провідних спеціалістів регіону. 

Головні осередки очної IT-освіти для дітей у Франківську 

Вищезгадані безкоштовні заняття можуть відкрити в дитини бажання вивчати інформаційні технології, комп’ютерну графіку тощо. Вони закладають основи цієї сфери, однак не носять систематичний характер. Натомість відвідування спеціальних шкіл чи курсів з інформаційних технологій можуть зробити з активного школяра кваліфікованого спеціаліста. В Івано-Франківську діють декілька великих осередків IT-освіти. Це як платформи, засновані місцевими IT-компаніями і навчальними закладами, так і центри всеукраїнських чи міжнародних платформ.

Фото: list.in.ua

Комп’ютерна академія «IT Step». Цей міжнародний проєкт вважається одним з найбільших в Україні, він працює з 1999 року. Свій осередок платформа розвиває і в Івано-Франківську. Освітній проєкт ділиться на «Малу комп’ютерну Академію» та професійну ІТ-освіту. Перша – навчає школярів 7-14 років. вони мають змогу вивчати ІТ-технології, віртуальну реальність та робототехніку, а крім того – створювати власні ігри та програми. Друга складова спрямована на професійну освіту підлітків та дорослого населення.

«Школа комп’ютерної майстерності». Ця освітня платформа навчає дітей створювати актуальний веб-дизайн та привабливий інтерфейс сайтів, а також створювати сайти Функціонує вона ще з 2002 року. У цьому навчальному закладі працюють спеціалісти з практичним досвідом. Навчають вони дітей віком від 9 до 14 років. Сама ж навчальна програма складається із чотирьох класів. 

«ITCA courses». Ця академія працює в Івано-Франківську щобудня. Освітня платформа навчає дітей і молодих людей різного роду ІТ-технологій, веб-дизайну і програмування. Академія оновлює свої курси кожні півроку. Їх викладають  спеціалісти із місцевих та міжнародних ІТ-компаній.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.