Четвер, 18 Квітня, 2024

Історія франківського автовокзалу

Івано-Франківськ славиться різними історіями, які приваблюють в місто багато туристів. Різні цікаві легенди та міфи – це сильна сторона будь-якого міста. Проте в історії франківського автовокзалу жодної містичності немає. Завжди в кожній розповіді є щось таке, що притягує та манить. Тому автовокзал Івано-Франківська не виняток, пише frankivsk-future.com.ua.

Головні дати створення автовокзалу в Івано-Франківську

1931 рік для мешканців Станиславова став поштовхом до прогресу. Саме тоді започаткували епізодичне сполучення між тогочасним Івано-Франківськом і повітовими містами. Проте регулярне сполучення з’явилося лише у 1938 році.

Центральний автовокзал знаходився у приміщеннях в на території залізничної станції Івано-Франківська.

У 2000 році розпочали нове будівництво нового автовокзалу на місці колишніх боксів вантажного двору станції Івано-Франківськ Львівської залізниці, які вона передала Івано-Франківській міській раді.

Проте приміщення автовокзалу побудували лише через 8 років.  Продовжувалися майнові суперечки щодо власності на нього. Відкриття затягнулося, оскільки всі ці конфлікти мали спочатку вирішитися хоча б якимось чином.  Тому 90 % вартості автовокзалу належить інвестору, 7% – міській раді, 3%  – відкритому акціонерному товариству «Івано-Франківське об’єднання пасажирських автобусних станцій 12699». При цьому вдалося віддати автовокзал в довгострокову оренду ВАТ «ОПАС», тобто обласному підприємству автобусних станцій, з правом подальшого викупу.

22 травня 2010 року відкрили новий автовокзал на вулиці Залізничній поруч із залізничним вокзалом.

Детальніше про автовокзал

Автовокзал у Івано-Франківську має площу приміщень 600 квадратних метрів і шість посадкових платформ. Щодня з автовокзалу відправляється 500 рейсів, які обслуговують 6-7 тисяч пасажирів. Якщо згадувати про проєктний кошторис, то станом на 2000-й рік він становив 3 мільйони гривень.

Тогочасний міський голова Віктор Анушкевичус під час відкриття сказав, що на деякий час саме цей автовокзал розвантажить перенасичену транспортом привокзальну площу. Але й наголосив на тому, що у перспективі потрібно думати про будівництво центрального автовокзалу на околиці міста.

У 2021 році Івано-Франківський автовокзал дочекався реновації. Він став набагато комфортнішим для людей. Там з’явилися нові вбиральні, облаштована кімната матері та дитини, а також пандуси. Керівник автовокзалу Станіслав Горічок розповідав про те, що така ідея реновації виникла, щоб підняти рівень перевезень в області і, звичайно, рівень сервісу.

Працівники автовокзалу теж були раді таким оновленням, оскільки саме такі зміни дають поштовх рухатися в європейському напрямку. Тому на момент оновлення всім все подобалося. А особливо те, що автовокзал став набагато комфортнішим не тільки для пасажирів, але й для працівників.

Міський голова, Руслан Марцінків теж тоді завітав на відкриття та був вражений змінами та зробленою роботою. Він вже давно мріяв про реновацію автовокзалу. Фінансову сторону на себе взяли інвестори. На автостанції є чотири каси, довідкова, кімната матері та дитини , туалет, туалет для людей з обмеженими фізичними можливостями, пандус.

Розвиток не стоїть на місці. Автовокзал у Івано-Франківську пройшов чималий шлях задля бажаного результату. Проте час не стоїть на місці, а в цьому житті завжди багато змін, які ще чекають його та працівників. Важливо вкладати свої сили в розвиток суспільства, архітектури та комфортності в нашій країні. Тому автостанція в Станиславові стала комфортним автовокзалом в Івано-Франківську.         

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.