Субота, 18 Травня, 2024

Які послуги надаватимуть у франківському центрі підтримки переселенців “ЯМаріуполь”?

Через вторгнення російських окупантів сотні тисяч жителів Маріуполя змушені були покинути свої домівки. Чимало маріупольців втратили не лише житло, місце роботи,  але й заощадження та документи. А щонайгірше – рідних і друзів. Аби допомагати маріупольцям, в різних містах країни облаштовують центри підтримки. Вони мають на меті забезпечити людей не просто матеріальними благами, але й допомогти соціалізуватися у новому місці. Декілька тисяч маріупольців оселилися у Івано-Франківську. Які саме послуги вони можуть отримати у центрі підтримки, читайте на сайті frankivsk-future.

«Маріупольці фактично втратили все», – мер міста

Міський голова Маріуполя, який відвідав відкриття центру розповів, що такі установи запрацювали вже у 7 міста – Запоріжжя, Дніпро, Хмельницький, Кропивницький, Київ, Вінниця. Це ті міста, куди переїхало найбільше мешканців окупованого міста. З слів Вадима Бойченка, основане завдання таких центрів – допомагати і підтримувати вимушених переселенців, які фактично втратили все. Мер міста каже, що усі жителі сумують за містом, яке зруйнували загарбники. За парками та історичною частиною.

Центр створили за спільного фінансування Івано-Франківської та Маріупольської міських рад, а також 11 організацій з-за кордону.  Вадим Бойченко розповідає, що – важливо, аби завдяки цим центрам маріупольці не втрачали віру у майбутнє.

Фото – facebook\Руслан Марцінків

 «Прагнемо, щоб маріупольці почувалися, як вдома», – керівниця центру

Маріупольці, які зараз мешкають в Івано-Франківську,  зможуть у центрі отримати гуманітарну  допомогу, медикаменти, предмети гігієни. Тут їм допоможуть у юридичних справах – відновити втрачені документи, подати документи щодо зруйнованого житла. Крім того, людям надаватимуть психологічну, медичну та соціальну допомогу. А також – для дітей відвідувачів облаштували ігрову кімнату, пише «Суспільне».

Керівниця центру «ЯМаріуполь» Юлія Григор каже, що маріупольці дуже вдячні франківцях за зустріч і турботу. Тут вони намагаються зробити все, аби переселенці почувалися, як вдома. З її слів, усі працівники центру – люди, що виїхали із Маріуполя. 

Фото – facebook\Руслан Марцінків

«Ми пам’ятаємо, що Маріуполь зробив для країни», – мер Франківська

Зі слів міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінків, місто стало одним із найбільших прихистків для переселених маріупольців. Так, тільки за офіційною реєстрацією таких людей більше трьох тисяч, передає сайт мера. 

Мер міста каже, що центр повинен усіма способами допомагати переселенцям. Адже всі пам’ятають, що місто Маріуполь зробило для країни – героїчно стримувало російських окупантів. Центр підтримки працюватиме з понеділка до суботи із 9 до 18 години.

Фото – facebook\Руслан Марцінків

«Ми втратили все, відчули і холод, і голод», – відвідувачка центру

Мешканка Маріуполя Анастасія Вовк, яка зараз проживає у Івано-Франківську, каже, що усі маріупольці відчули на собі трагедію війни – холод, голод, авіаудари, артилерію. З її слів, на вулиці, де вони жили, із 35 будинків вціліли тільки 5. Сотні тисяч жителів уже не мають куди повернутися. 

У новому місті, зі слів переселенки, досить важко, адже умови у багатьох людей непрості. Однак у цьому центрі побачили знайомі обличчя. Тому це і можливість побачити рідних маріупольців. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.