Вівторок, 23 Липня, 2024

Як працює «єПідтримка» у Франківську

19 грудня в Україні офіційно стартувала програма “єПідтримка”, в рамках якої повністю вакциновані громадяни зможуть отримати тисячу гривень від держави, які потім можуть витратити на транспорт, спортивні зали та театр. Далі на frankivsk-future.

Про програму 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до додатків №1 і №3 до закону України “Про державний бюджет України на 2021 рік”, який передбачає виділення 8 млрд грн на виплати вакцинованим українцям у рамках програми “Е-підтримка”.

Для того, щоб долучитись до програми, потрібно бути громадянином України віком понад 18 років й отримати дві дози щеплення вакцини від COVID-19. Також потрібно мати смартфон, встановити на нього застосунок “Дія” і згенерувати “зелений” сертифікат про вакцинацію. Четвертим критерієм є відсутність заявки на відповідну програму заздалегідь. Тобто подати заявку можна лише один раз, підкреслили фахівці. 

Українці зможуть витратити кошти, отримані за вакцинацію, на купівлю книжок, квитків на проїзд, спортивні зали та театри.З 2022 року громадяни віком 60 і більше років зможуть витратити “тисячу” на ліки. Таким чином держава вирішила підтримати конкретні галузі економіки, які постраждали від пандемії “Covid-19”. Але дані гроші не можна спрямувати на благодійність та оплату комунальних послуг. Учасник програми має чотири місяці, щоб витратити “ковідну тисячу”, адже після сплину цього часу гроші повернуться до державного бюджету. Про це повідомила Перша віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Крім того, з програми “єПідтримка”, яка націлена на підтримку частини бізнесу через стимулювання попиту на товари та послуги, свій відсоток отримають і банки. Оскільки деякі банки перетворили виплату “ковідної тисячі” у рекламу кампанію, почавши виплати на кілька днів раніше запланованого старту програми. 

Таким чином банкіри намагаються активізувати “сплячих клієнтів” (неактивних користувачів мобільних банкінгів) та наростити клієнтську базу, адже для отримання тисячі гривень, нові користувачі будуть завантажувати додатки на свої смартфони.

Як це працює у Франківську

За словами містянина Юрія Говери, який скористався грошима у межах програми “єПідтримка”, його перша покупка пройшла успішно. Юрій купив книгу на подарунок, та надалі планує витратити всі гроші на книги, адже за його словами, книга – це рушій думки, рушій всього, що відбувається навколо. Вони надихають нас на якісь нові подвиги. 

Продавчиня однієї із книгарень Франківська розповідає, що після запуску програми «єПідтримка» кількість відвідувачів збільшилася. Крім того, розрахуватись віртуальною карткою за книги можна й у приватних підприємців.

Касирка одного з кінотеатрів Івано-Франківська Світлана Капущак розповіла, що перші квитки за програмою “єПідтримка” продали 16 грудня. З проблемами при оплаті в закладі ще не стикалися. Поки не всі ще знають, що так можна розраховуватися. 

Нагадуємо, що програма “єПідтримка” триватиме  рівно рік – до грудня 2022 року. Але гроші, які вже нараховані на картку учаснику програми мають термін 4 місяці – після сплину цього часу гроші повернуться до державного бюджету. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.