Понеділок, 15 Квітня, 2024

Технології здорового сну: що варто знати про сучасні матраци

Повноцінний сон є одним з визначальних для якості життя параметром, яким точно не варто нехтувати. Звичайний матрац 160×200 см повинен стати основою повноцінного нічного відпочинку, який дозволить вставати зранку повним сил та енергії. Та щоб підвищити стандарти сну, аксесуар має відповідати усім сучасним стандартам, визначеними споживачами. Про те, якими є новітні матраци та на які особливості потрібно звертати увагу, поговоримо у статті.

Які види наповнювачів представлені у сучасних матрацах

Безвідносно від вибраної конфігурації матраца, особлива увага завжди має приділятись матеріалу наповнювача. Недостатньо придбати перший-ліпший матрац та очікувати на комфортний здоровий сон. Наповнювач завжди підбирається під індивідуальні вподобання або специфіку опорно-рухового апарату людини. У матрацах, які можна наразі зустріти в каталогах, найчастіше представлені наступні матеріали:

  • Кокосова койра — відрізняється жорсткістю волокон, може бути рекомендована ортопедом;
  • Пінополіуретан — бюджетний варіант, що характеризується гіпоалергенними властивостями;
  • Натуральний латекс — має пластичні якості, виготовляється з натуральних компонентів;
  • Memory foam — спінений матеріал, що підлаштовується під анатомічні вигини тіла користувача;
  • Бавовна — відрізняється м’якістю, характеризується гарною циркуляцією повітря.

Наведені матеріали використовуються як у пружинних, так і в безпружинних матрацах. Кожен з них необов’язково має бути єдиним наповнювачем, часто вони комбінуються та вкладаються шарами. Поєднання матеріалів для наповнення матраців суттєво розширює користувацький вибір і допомагає знайти виріб з ідеальним балансом жорсткості та м’якості.

За якими критеріями варто вибирати матрац

Щоб вибрати сучасний комфортний матрац, необхідно звертати увагу на наступні характеристики:

  1. Ортопедичний ефект. Передбачає здатність матраца витримувати навантаження, не змінюючи форму в горизонтальній площині. Саме завдяки цьому опорно-руховий апарат буде знаходитись в оптимальній позиції протягом сну.
  2. Вентиляція. Гарний матрац повинен не лише акумулювати на себе вологу, але й виводити її, залишаючись сухим. Накопичена волога не лише створює дискомфорт для користувачів під час сну, але також стає середовищем для пилових кліщів та інших мікроорганізмів. Саме тому ефективна циркуляція повітря є значущою властивістю при виборі матраца.
  3. Жорсткість. Існує упередження, згідно з яким сон виключно на жорсткому матраці може вважатись по-справжньому здоровим. Насправді ступінь жорсткості вибирається відповідно до ваги тіла користувача, його віку, стану здоров’я та пози під час сну.

Сучасний ринок матраців пропонує варіанти на будь-який смак і гаманець. Відповідно, з пошуком виробу під власні потреби та вподобання не має виникнути проблем. Необхідно лише підійти до вибору грамотно та відповідально. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.