Неділя, 6 Жовтня, 2024

Не для декору: як обрати функціональну та ефективну кухонну витяжку

Витяжка один з найбільш важливих функціональних кухонних пристроїв. Але інколи її вважають непотрібним елементом, яким можна знехтувати при облаштуванні кухні. А все тому, що попередній досвід використання не показав жодних результатів. Таке буває, тому що часто до вибору витяжки підходять неправильно, обираючи її, наприклад, просто за дизайном чи кольором, і в результаті отримують малоефективний шумний пристрій, що не справляється з покладеною на нього задачею і не справджує очікувань. Проте якщо дотримуватися правил підбору витяжки на кухню, то можна досягти бажаного ефекту: на меблях та стінах не буде з’являтися жировий наліт, запах їжі не буде розповсюджуватися по всіх кімнатах і не вбиратиметься в одяг та шпалери, виводитимуться продукти згоряння природного газу, що є шкідливими для людини.

Основні параметри для вибору витяжки

Щоб правильно обрати витяжку потрібно враховувати її продуктивність. Витяжки характеризуються об’ємом повітря, який вони здатні перекачувати за годину. Тож для приміщень різної площі витяжки повинні бути різними. Визначити необхідну продуктивність не складно: знаходимо об’єм приміщення (ширина помножена на довжину та висоту) і множимо його на рекомендовану частоту повної зміни повітря на кухні (10 – 12 раз на годину). Далі потрібно додати ще 30% для врахування втрат на рух повітря по витяжному каналу. Отриманий результат і буде необхідною продуктивністю витяжки. Вибирати пристрій з більшою продуктивністю навіть рекомендується – його можна використовувати в режимах з меншими швидкостями, що подовжить термін експлуатації двигуна, а от з меншою продуктивністю не варто – витяжка не справлятиметься зі своє задачею. 

Також витяжки відрізняються за режимами роботи:

  • рециркуляційні – пропускають повітря через систему фільтрів всередині і повертають його назад. Потребують регулярної заміни фільтрів, що збільшує фінансові витрати на експлуатацію
  • вентиляційні – відводять повітря по вентиляційному каналу за межі приміщення. Мають втрати потужності через вигини у вентиляційному каналі
  • суміщені – можуть працювати в різних режимах

Важливою є ширина витяжки – вона повинна відповідати ширині плити. Ширшу обирати можна, а вужчу не рекомендують, оскільки вона не зможе ефективно втягувати повітря над поверхнею. Звичайно, чим ширша витяжка, тим вищою є її ціна. 

Додаткові параметри, на які варто звернути увагу

Ще одним важливим параметром є рівень шуму витяжки. Рекомендоване значення до 50 дБ, а комфортним буде 40 – 42 дБ. На цей показник впливатиме швидкість роботи двигуна, забрудненість фільтрів, довжина та матеріал виготовлення вентиляційного каналу. 

Також варто звернути увагу на висоту встановлення витяжки на поверхнею і дотримуватися значень вказаних виробником.

Продуктивність, ширина та принцип роботи впливають на ефективність витяжки. Решту параметрів: тип установки, дизайн, матеріал виготовлення, тип керування можна обирати на власний смак, оскільки вони, здебільшого, впливають на естетичність і зручність користування витяжкою, а не на її функціональність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.