Четвер, 18 Квітня, 2024

Кальян та електронні цигарки: що спільного, і чим відрізняються

Якщо ви є поціновувачем кальяну або лише збираєтеся ним стати, напевно вам було цікаво, що це за пристрій, як і звідки з’явився, та чому набув такого поширення.

Кальян популярний сьогодні в багатьох країнах світу як серед молоді, так і серед дорослих людей. У кожній він має власну назву, що зазвичай не співзвучна з нашою, виняток становить Іран, де кальян називається galyan.

До речі, якщо ви задумуєтеся, де купувати все для кальяну, варто звернути увагу на кальянні магазини. Інтернет магазин кальянів в Україні https://hardsmoke.shop/, який спеціалізується на продажі кальянів, тютюну та електронних цигарок, пропонує своїм покупцям товар надійних виробників. Так ви будете впевнені, що товар якісний і не матиме додаткового негативного впливу на ваше здоров’я.

Походження кальяну

Походження кальяну достеменно невідоме. За однією версією вперше пристрій з’явився в Індії. У той час кальян використовувався як лікувальний засіб, курили переважно гашиш і лікувальні трави. Форму також мав не таку, як ми звикли бачити сьогодні. Це був пальмовий горіх з вичищеною серединою та двома отворами, в один з яких вставляли соломинку. 

З Індії кальян поширився та став популярний в усіх країнах Сходу. Хоча при цьому зазнав змін у вигляді. Так в Єгипті у якості колби використовували гарбуз. Більш традиційної форми він набув в Персії, де для нього виготовили порцелянову колбу, а в якості трубки використовували зміїну шкіру. З країн Сходу, кальян завдяки торгівцям та мандрівникам, добрався до Європи, де в той час панувала мода на все східне. 

Існує і інша версія, що кальян походить від американських індіанців, що також використовували гарбуз. Але є дослідники, що стверджують, ніби це перський винахід, і ті, хто вважає його африканським. 

Хоча пристрій мав різний вигляд у різних країнах, але принцип дії залишався незмінним: дим вдихали через ємність з рідиною. Тож, можливо, кальян в різні часи винаходили на різних континентах незалежно.

Електронні цигарки

Електронна цигарка є своєрідним замінником кальяну – дозволяє отримати смачну ароматну пару, але при цьому є набагато меншою та компактнішою.

Електронні цигарки стали звичними в сучасному світі. На відміну від традиційних вони утворюють пару замість диму. Працюють по принципу звичайного інгалятора, тому вважаються безпечнішими для курців. Крім того, на думку спеціалістів, вони можуть допомогти кинути палити, і будуть значно ефективнішими за пластирі чи жуйку з нікотином.

На ринку представлена велика кількість електронних пристроїв для паління різних виробників. Одними з найкращих вважаються ельфбар 1500 – одноразові електронні цигарки. У них є ряд переваг перед іншими моделями: зручний ергономічний корпус, гарні яскраві кольори, великий вибір смаків.

Переваги електронних цигарок

Електронну цигарку завжди можна взяти з собою. Пара утворюється за допомогою акумулятора та нагрівних елементів з рідини, якою заповнений корпус. Так як пристрій одноразовий, після використання він утилізується. Але одна цигарка є замінником декількох пачок звичайних цигарок, і може використовуватися на протязі пари днів. Термін використання залежить від інтенсивності паління.

До переваг електронної цигарки відносять знижений вміст нікотину, відсутність у складі інших шкідливих для людини сполук, більшу безпеку для оточуючих, що стають пасивними курцями, та пожежобезпечність.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.