Понеділок, 15 Липня, 2024

Інвестиції в криптовалюту Dash: так чи ні?

Монета Dash, раніше відома як Xcoin та Darkcoin, є унікальною криптовалютою, яка відрізняється від інших альткоїнів на крипторинці. І якщо більшість цифрових валют розробляється для спекулятивних процесів, то коин ДАШ було створено з метою внесення практичної корисності. У порівнянні з Біткоіном цей проект має складну дворівневу систему, через що він може похвалитися високою швидкістю та ефективністю. Наприклад, можна провести переклад за 2 секунди. Висока продуктивність відповідає меті криптокомпанії – стати життєздатною альтернативою готівки у глобальному та місцевому масштабі.

Як працює Dash: функції InstantSend та PrivateSend

Сервіс InstantSend – це механізм миттєвого підтвердження транзакцій. Більшість крипти над ринком передбачає тривалий час на операції, оскільки потрібна перевірка і включення у певну кількість блоків. Чим більше має бути підтверджень, тим тривалішим є очікування. Блокчейн Dash використовує не лише майнерів, а й майстерноди. Це головні вузли, які відповідають за другий рівень підтримки. Саме вони підтверджують, що блокчейн готовий до обробки всіх операцій. Їм потрібно всього 1-2 секунди, щоб перевірити та додати транзакцію до блоку, підтримуючи ефективну та безпечну роботу мережі.

Для торгівлі та обміну монет потрібна криптобіржа, Україна в цьому плані не відстає і готова запропонувати кілька локальних платформ: WhiteBIT, Kuna, Qmall. Однією з причин популярності цифрових активів є конфіденційність операцій. Однак не всі криптовалюти вважаються анонімними. Функція PrivateSend у Dash забезпечує мікшування або перемішування платежів, щоб ускладнити відстеження. Як працює цей процес у криптовалюти ДАШ:

 • Деномінація: дроблення транзакції рівні частини (0.1, 1, 10, 100 Dash), тому відстежити окремі суми досить складно.
 • Часткова анонімність шляхом перемішування монет з частинками, що збігаються за обсягом. За кожне окреме мікшування відповідає нова майстернода.
 • Сума зараховується на конфіденційні адреси миттєво.

Інвестиції в Dash: переваги та недоліки монети

Насамперед варто звернути увагу на те, як розподіляються здобуті коїни:

 • 45% – майнерам.
 • 45% – майстернодам.
 • 10% – на розвиток мережі.

Стати майстернодом може той, хто внесе заставу та закупить від 1000 Dash. До плюсів такого підходу можна віднести те, що мережа захищена від “атаки 51%” – це ситуації, коли більше половини всієї крипти припадає на одного учасника. При цьому завжди є 10% на розвиток мережі, а це означає, що на систему чекають постійні поліпшення. ДАШ – криптовалюта, вартість якої схильна до зростання через те, що велика кількість монет зосереджена «в руках» майстернодів. Але це одночасно підвищує поріг для бажаючих стати майстернодом. І якщо ціна злетить, самі вузли можуть продати свої коїни, що за підсумком знизить курс. Що ще можна віднести до переваг:

 • Миттєві транзакції завдяки InstantSend.
 • Анонімність за рахунок PrivateSend.
 • Децентралізована платформа, готова до нових ідей та покращень.
 • Алгоритм майнінгу X11, який не передбачає великих потужностей.
 • Механізми PoW та PoSe, які дозволяють отримувати нагороду і майнерам, і вузлам.

Характерні мінуси криптовалюти Dash: потенційне зниження курсу через продаж монет майстернодами, ймовірність неефективного використання 10% на розвиток проекту, початкова помилка в механізмі майнінгу, що стало інстамайном.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.