Субота, 18 Травня, 2024

В Івано-Франківську планують провести термомодернізацію понад 500 будинків

Понад 500 житлових будинків міста Івано-Франківська можуть увійти до пілотного проєкту з термомодернізації Міністерства економіки України. Перелік житлових будинків буде сформовано міською радою до 14 січня, пише frankivsk-future.com.ua.

Дана програма була анонсована президентом Володимиром Зеленським, щодо термомодернізації будинків на 100 млрд гривень у найближчі три роки. Програма створена для підготовки до можливого припинення транзиту газу з РФ у 2025 році.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, метою програми «Велика термомодернізація» є скорочення втрати тепла й споживання газу, що, відповідно, допоможе знизити суми в платіжках населення та посилить енергетичну незалежність України. У рамках програми планується утеплити тисячі багатоповерхових будинків, шкіл, садків та лікарень України. 

За словами заступника директора департаменту інфраструктури житлової та комунальної політики Геннадія Пономаренко, дана програма насамперед підтримає будинки, мешканці яких вже намагалися самі утеплити помешкання чи подавали відповідні заяви до міської ради. На сьогодні в нашому місті термомодернізації наразі потребує увесь старий житловий фонд міста.

Наразі формується список об‘єктів, які б увійшли до програми. Вона складатиметься з двох частин : житлового фонду й об’єктів соціальної сфери — школи, садки та лікарні. Крім цього, планується не тільки утеплення будинків, а і модернізація інших елементів – підвалів та дахів. Це дасть будинку більший термін його експлуатації. 

Також відомо, що місто має співфінансувати цей проєкт на 30%. За словами Геннадія Пономаренко, наше місто до цього повністю готове. Роботи за даною програмою будуть розпочаті цього року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.