Субота, 18 Травня, 2024

Автомобільний інвертор – що це та як він вам допоможе

Автомобільний акумулятор здатен живити стартер, кондиціонер, автомагнітолу, систему освітлення та іншу електроніку машини. Але часто виникає необхідність підключити до джерела живлення й сторонні прилади. Зараз існують пристрої, які здатні перетворювати постійний струм 12 В в змінний 220 В. Це автомобільні перетворювачі або ж автомобільні інвертори.

Автомобільний інвертор – що це та як він вам допоможе

Що це таке та як працює

Акумулятор автомобіля живить електронні системи за допомогою постійного струму. А от більшість домашніх електроприладів споживають лише змінний струм. Тому для їхньої повноцінної роботи і потрібно купити автомобільний інвертор, який зможе забезпечити їх енергією і не нашкодити.

Перш за все цей прилад потрібен людям, які готуються до довгої подорожі на авто або ж проводять в ньому багато часу (наприклад, у зв’язку з роботою). Через інвертор до акумулятора можна під’єднувати телефон, планшет, ноутбук, компактні електроприлади і навіть електроінструменти. Можливість під’єднати той чи інший тип споживача залежить від потужності інвертора. Тому, перш ніж його вибирати та купувати, потрібно визначитися з тим, які електроприлади до нього будуть підключатися.

В залежності від потужності перетворювачі відрізняються і за способом підключення. Малопотужні моделі під’єднуються через спеціальний перехідник до прикурювача. Від них можна живити особисті гаджети та інші компактні електропристрої. Інвертори потужністю від 300 Вт потрібно підключати виключно до акумулятора.

На скільки вистачає заряду акумулятора

Звичайно ж, АКБ автомобіля не може забезпечувати енергією посторонні пристрої безкінечно. В неї є визначена ємність, а запаси енергії поступово вичерпуються. Тому доведеться робити перерви.

В середньому на одному заряді акумулятор може живити електроприлади 40-50 хвилин. Але потрібно розуміти дві речі:

  • тривалість роботи залежить від навантаження, якому піддається батарея;
  • розряджати акумулятор в нуль не можна.

Стосовно повної розрядки варто уточнити, що вона не кращим чином відображається на ресурсі АКБ. Це по-перше. По-друге, це тягне за собою серйозну проблему у вигляді неможливості запустити двигун автомобіля. А тому доведеться знімати акумулятор і ставити його на кілька годин на зарядку. Щоб такі ситуації не виникали потрібно періодично заводити авто та давати йому трохи попрацювати. А якщо ви підключаєте до нього більш потужні прилади через інвертор, то двигун повинен бути запущеним.

Під час вибору перетворювача напруги звертайте увагу на вхідну та вихідну напругу, номінальну вихідну потужність, спосіб підключення, захисні функції та форму вихідного сигналу. Також важливим параметром є види та кількість розеток та роз’ємів. Від цього залежатиме, які прилади ви зможете підключати до інвертора.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.