Субота, 18 Травня, 2024

Відмивання грошей без чіткого плану дій? Плани реставрації Пнівського замку

На даний час Прикарпаття може показати цікавим туристам більше ніж 4 тисячі пам’яток архітектури. Але дуже багато з них потребують капіталовкладень та реставрації, адже з того часу, як наша держава стала незалежною, влада на місцях не сильно переймалася зовнішнім виглядом та станом архітектурних пам’яток. На разі йде мова про те, щоб нарешті відреставрувати Пнівський замок, що розташований недалеко від міста Надвірна, пише frankivsk-future.com.ua.

Ще в серпні 2016 року в Надвірній місцеві чиновники проводили робочу нараду, під час якої обговорювали питання консервації, реставрації Пнівського замку з перспективою перетворення цього об’єкта в одну з найпривабливіших туристичних атракцій Івано-Франківщини. Тоді стан архітектурного об’єкту визнали незадовільним і влада в першу чергу зобов’язалася капітально відремонтувати автомобільну дорогу Надвірна-Бистриця, що прилягає до замку, розчистити територію та стіни від хащів та чагарників, вирішити питання постійної охорони пам’ятки, комплексно укріпити південно-східні стіни від підмивання потічком Підзамче, здійснити весь комплекс протиаварійних робіт щодо укріплень круглої та південно-західної веж та облаштувати на одній із них оглядовий майданчик. Оскільки проєкт реставрації Пнівського замку до рівня туристичної атракції Надвірнянщини був досить дорогим, чиновники розглядали питання участі в різних міжнародних конкурсах співробітництва для залучення позабюджетних коштів.

Гроші вклали, але не продумали деталі

На даний час пам’ятка продовжує нищитись, адже чіткого плану дій по роботі із цією архітектурною пам’яткою не має ні у районної влади, ні в обласної ради. Місцеві активісти дуже добре сприйняли те, що вже впродовж трьох років проводяться реставраційні роботи. Але не все так добре, як видається на перший погляд. Про те, що пам’ятка і надалі продовжує нищитися говорить голова Громадського об’єднання “Надвірнянський туристично-інформаційний центр” Володимир Гринішак. В інтерв’ю журналістам він розказав про те, що не зрозуміло яким має бути кінцевий продукт і його вплив на покращення економіки громади. Представники ще однієї ГО  “Туристична асоціація Івано-Франківщини” запропонували стале економічно вигідне використання  спадщини. Таким чином виникла ідея створення центру інтерпретації фортеці Пнів, що має знаходитися ні рівні близько 5 тис кв метрів під землею та містити сучасний інтерактивний центр, де буде зображено історію архітектурної пам’ятки, побут тодішніх мешканців.

Потрібні чіткі проєкти для подальших робіт

На даний час Пнівський замок не приносить ніякого доходу в бюджет, з котрого на реставрацію уже було витрачено понад два мільйони гривень, а люди просто приїжджають, фотографуються та мандрують далі. Саме тому потрібний розвиток пам’ятки. Для цього вже навіть виграли проєкт з ЄС, партнером виступає румунське місто Ардут. Та для грамотного виконання робіт спочатку треба підготувати всі документи на консервацію, науково-проєктну документацію відповідно до вимог законодавства, а вже тоді починати роботи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.