Субота, 18 Травня, 2024

Велике будівництво: що вже побудували та оновили на Прикарпатті

«Велике будівництво» – масштабний державний проєкт, в рамках якого відбудовують, оновлюють та ремонтують школи, дитячі садки, лікарні, дороги, спортзали тощо.  На меті проєкту – створити якісну інфраструктуру України. Як повідомляють на сайті Президента України, цьогоріч, до програми “Велике будівництво” додасться також “Велика реставрація”, розробка умов для купівлі житла в Україні, та залізничні перевезення, пише frankivsk-future.com.ua.

Велике будівництво 2020

У 2020 році на Прикарпатті вдалося реалізувати 14 об’єктів.На них було виділено 119 мільйонів гривень. З них майже 13 мільйонів витратили з місцевого бюджету, решту коштів надало Державний фонд регіонального розвитку. 

У п’яти закладах охорони здоров’я на Прикарпатті було проведено реконструкцію. Ще у чотирьох провели повний капітальний ремонт приймальних відділень. Загалом, на всіх них витратили 72 мільйони гривень з Державного бюджету.

До «Великого будівництва» також потрапила Городенківська школа №2, Яремчанська загальноосвітня школа №1, Гаврилівський та Брошнів-Осадський ліцеї.

У Верховинському районі, селі Верхній Ясенець триває будівництво дитячого садочку, яке розпочали ще у 2012 році, але через брак кошті заморозили.

Дороги

В рамках проєкту в Івано-Франківській області у 2020 році було заплановано ремонт 16 кілометрів доріг державного значення по маршруту Стрий – Мамалига (Н-10). Відновити вдалося навіть вдвічі більшу протяжність дороги – 35 кілометрів.

Також, була облаштована кільцева розв’язка у Долині та Калуші. У Чернієві замінили бордюри на кільцевій розв’язці. На  окремих відновлених  ділянках доріг були поставлені автобусні зупинки, намальовані пішохідні переходи, зроблені тротуари. 

Також, було поставлено 10 кілометрів нового покриття на дорозі Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль (Н–18). 

Було оновлено частину шляху Р–62 Криворівня – Чернівці. Це одна з головних гірських магістралей Прикарпаття.  Відновили 9,4 кілометра дороги. Було нанесено дорожню розмітку, зроблені тротуари, узбіччя. Також встановили дорожні знаки. 

Біля села Сівка-Войнилівська завершили будівництво мосту через річку Дністер. Міст знаходиться на дорозі Т – 09 – 10 Бурштин – Калуш. Довжина моста цілих 240 метрів.  Будували його рік. Мости Івано-Франківщини входять до Національної програми відновлення мостів. 

Велике будівництво 2021

Як повідомляють в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, цьогоріч, на Прикарпатті планують реалізувати 14 об’єктів у рамках проєкту “Велике будівництво”. 

До них увійде будівництво чотирьох шкіл та двох дитячих садочків. 

У Тисменицькому районі, селі Пшеничники мають побудувати народний дім.

У селі Старий Косів – культурно-мистецький центр. 

Оновлять і коломийську “писанку”. У музеї “Писанка” планується капітальний ремонт.

Також, побудувати мають чотири спортивних об’єктів. У селі Королівка  – модульний спортивний зал, у селі Новиця, Заріччя та Старий Косів – спортзали в школах. 

Нарешті планується реалізація проєкту “Мале Карпатське коло”. В основі проєкту – комфортно з’єднати автошляхами Львівську, Закарпатську та Івано-Франківські області. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.