Субота, 18 Травня, 2024

В Івано-Франківську архітектори протестують проти нового законпроєкту

Сьогодні під Івано-Франківською обласною державною адміністрацією пройшов протест серед архітекторів, які проти нового законпроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», пише frankivsk-future.com.ua.

За словами директора КП «ПІК «Палац» Володимира Гайдера, містобудівна палата переймає на себе відповідальність за видачу сертифікатів професійним архітекторам, яка матиме контроль над професійними спілками та архітекторами, це дає їй право забирати свідоцтво про саморегулівні цих організацій.

Містобудування – робота для людей , для громади. Прийняття даного законпроєкту призведе до того, що забудова населених пунктів різко погіршиться. Оскільки в сьогоднішньому законі в «архітектури місцевої» у архітекторів забирають любі повноваження.

Також стало відомо, що є нововведення до органів місцевого самоврядування, коли головний архітектор міста та міська архітектура не будуть мати змоги обмежувати забудовника. 

Архітектори запевняють, що даний закон повністю усуває авторське право та вплив архітектора на повноцінну реалізацію авторського твору.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.