Четвер, 20 Червня, 2024

У місті Івано-Франківськ розбирають приміщення, де раніше діяв храм Московського патріархату

Буквально нещодавно місто виселило Московський патріархат з вулиці Чорновола. Вже як відомо без позовів,суду та скандалів обійтися тут не змогли. Проте досягнувши справедливості, місто отримало своє приміщення, пише frankivsk-future.com.ua.

Роботи на території колишнього Московського патріархату розпочалися 14 лютого. Договір на послуги демонтажу міський Департамент освіти та науки вклав теж цього дня з підприємцем Тарасом Тимішаком.

На сайті prozorro опублікували, що вартість робіт буде 49900 грн.

10 лютого депутати міської ради винесли рішення, в якому йшлося про знищення комунальної власності. На даний час там хочуть побудувати садочок для дітей на п’ять груп.  Також запропонували варіант зробити там початкову школу. Оскільки діти молодшої школи навчаються у дві зміни.

Рішення про демонтаж підтримали 34 депутати. Раніше, ще в 90-х роках ХХ століття, саме на цьому місці працював ДНЗ №23, де вміщалося 100 дітлахів.

Міській владі важливо зробити саме заклад дошкільної освіти, оскільки дуже багато маленьких жителів міста відвідують садочки.

Хронологія подій за вулицею Чорновола, 6-6Б

Ще у лютому 2019 року міська рада Івано-Франківська подала позов до обласного Господарського суду. Задля звільнення нежитлового приміщення. Проте Московський патріархат, який взяв це місце в оренду, не хотів виселятися. Проте варто нагадати про те, що вони мали перебувати там до того часу, поки за вулицею Довженка не зроблять нове приміщення для них.

Опісля того,як збудували церкву, то Московський патріарха так і не переїхав з вулиці Чорновола, 6-6Б.

У травні 2019 року у суді представники УПЦ МП відкликали свій позов стосовно приміщень.

У жовтні 2019 року Львівський апеляційний господарський суд змусив звільнити приміщення.

У вересні 2020 року Господарський суд повернув місту їхню ж власність.

Московський патріархат подав апеляцію в Господарський суд, проте її скасували.

У жовтні 2021 року Верховний суд України зобов’язав Московський патріархат звільнити приміщення. Проте для них це нічого не значило, тому вони не поспішали звільняти приміщення.

7 лютого 2022 року працівники виконавчої державної служби примусово виселили Московський патріархат з приміщення за вулицею Чорновола, 6-6Б. Насправді, повернення саме цієї території тягнулося роками, доводилося неодноразово звертатися до суду, щоб врешті-решт прийти та вигнати церкву звідти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.