Четвер, 20 Червня, 2024

Генконсульство Польщі допомогло відновили дитячий будинок у Галичі

МЗС Республіки Польща профінансувало проект «Ремонт будівлі дитячого будинку сімейного типу в м. Галич», котрий завершився повною реалізацією вчора, 9 грудня 2020 року. Далі на frankivsk-future.

Наприкінці червня цього року у місті Галич, як і в багатьох населених пунктах Івано-Франківської області, бушувала повінь. 23-24 червня, окрім інших будівель, підтопило також і дитячий будинок сімейного типу, котрий був заснованим БО «Благодійний Фонд «Місія Християнина». Державна служба України з надзвичайних ситуацій навіть була змушена евакуювати його мешканців, адже повінь знищила дві квартири першого поверху. Загалом вода пошкодила і меблі, і побутову техніку, сантехніку, особисті речі жильців. Також затопило підвали та гаражі, городи, територію навколо будинку та дитячі майданчики. Засновники цього дитячого будинку були змушені звертатися до небайдужих людей щоб їм допомогли ліквідувати наслідки повені.

Генконсульством Польщі у Львові у відповідь на прохання про допомогу було запропоновано виділення коштів для ремонту із програми «Польська допомога», яка отримує фінансування завдяки МЗС Республіки Польща. У загальну вартість проекту (а це 25 тисяч євро – близько 840 тисяч гривень) входило відновлення усіх зруйнованих повінню будівель, територій, речей і меблів.

Польща допомагає нам не тільки в політичному аспекті

На прес-конференції Еліза Дзвонкєвіч, Генконсул Польщі у Львові, розповіла про те, що цей рік став досить складним і приніс багато випробувань нам, адже до епідемії та проблем в галузі економіки додалася ще і повінь. Але людям потрібно жити далі і виховувати дітей. А, оскільки фінансування цього будинку є виключно за сприяння благодійників, у посольстві вирішили знайти кошти для допомоги у його відновленні. Для Генерального консула також важливим є той факт, що будинок став притулком для переселенців із районів Донбасу, які вже пережили воєнні жахіття та були змушені залишити домівки, а тепер, уже з інших причин, це знову повторюється. Тому допомога їм, за словами Елізи Дзвонкєвіч, є обов’язком поляків, адже Польща допомагає Україні не тільки в політичних аспектах, а й звичайних щоденних проблемах. Саме це наші сусіди розуміють під словом «солідарність».

«Польська допомога» уособлює в собі співпрацю МЗС Польщі із органами держуправління та громадськими організаціями, котрі, спільно із місцевими структурами партнерських країн, працюють над розвитком та активно приймають участь  в заходах, які проводять організації міжнародного рівня, що спрямовані на підтримку розвитку суспільства та економіки в країнах, що розвиваються, ініціатив зі зниження рівня бідності, покращення загального стану здоров’я населення, освіти та демократизації загалом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.