Субота, 18 Травня, 2024

Івано-Франківськ туристичний

Перлина Прикарпаття, один із економічних, культурних та історичних центрів Галичини – це Івано-Франківськ. Місто запрошує пройтись затишними вуличками, зігрітись кавою, та поринути в атмосферу музеїв, театрів, парків, старовинних споруд, пише frankivsk-future.com.ua. Тож, куди податись туристу в пошуках нових вражень?

Перебування в місті 

Івано-Франківськ завжди радий новим гостям та запрошує поринути в казкову атмосферу міста, особливо в зимовий період. Та хіба мандрівка можлива без затишного готельного номеру та можливості смачно поїсти перед екскурсією? Ось перелік найпопулярніших готельних  закладів Івано-Франківська:

 • готель “Надія” – лише хороші відгуки,зручне розташування в центрі міста та широкий перелік послуг для гостей;
 • гранд-готель “Роксолана” – смачне харчування, басейн, спа, сауна, розташований недалеко від центру. Особливо подобається парочкам. 
 • готельно-ресторанний комплекс “Легенда” – вабить зашною домашньою атмосферою, традиційною кухнею, декорований у сільському стилі;
 • готель “Атріум” – зручно розташований в історичній частині міста та за дві хвилини від Площі Ринок.
 • За гастрономічним задоволенням краще податись  у такі заклади  Івано-Франківська:
 • ресторан “Фамілія” – назва говорить сам за себе. Заклад запрошує посмакувати традиційною та європейською кухнею і поринути в місцевий колорит;
 • сімейна ресторація Мулярових – ще один затишний заклад галицької та європейської кухні. Крім того, часто проводяться тематичні вечори місцевої кухні;
 • Fabbrica – ресторан для любителів італійської кухні з місцевих продуктів. Часто обирають для сімейних посиденьок. 

Туристи також люблять відвідувати “Десятку” (пивний клуб), кав’ярню “Street coffe”, “Корассіні” (гриль та вино), “ЩефКлуб” (ресторан із “живою” кухнею).

Історичні пам’ятки та визначні місця

Екскурсію містом варто розпочати із Залізничного вокзалу Львівсько-Чернівецько-Ясської залізниці. Він увійшов в історію Івано-Франківська як перша споруда, котру освітили електричні лампи під час електрифікації міста 1897 року. Це цегляна споруда у стилі неоренесансу. 

 • Палац Потоцьких – визначна історична та архітектурна пам’ятка міста. В 17 столітті  був  частиною військового укріплення фортеці. Будівля мала систему таємних ходів, а в її підніжжі  протікала річка, яка використовувалась для вибілювання полотна. На початку 19 століття планування будівлі змінили під шпиталь. 
 • Українська автокефальна православна церква. Це будівля 18 століття у стилі бароко.Раніше, вірменський костел. Вірмени мали особливий привілей, так як із  146 сімей, що проживали в місті, 50 були вірменськими. На Жаль, будівля сильно постраждала в пожежі і була відбудована вже у спрощеному вигляді. 
 • Обласний історико-краєзнавчий музей. У 17 столітті це була місцева ратуша. ПІсля кількох перебудов та серйозного ремонту в 1959 році,  в будівлю перевели місцевий краєзнавчий музей. 
 • Музей мистецтв Прикарпаття.  Будівля 18 століття  в стилі бароко, котра вражала інтер’єром, скульптурами, декоративною ліпниною та розписами. Спочатку це був парафіяльний храм Потоцьких. В 1980 році відкрито Художній музей народного мистецтва та малярства. Згодом було відновлено дзвіницю, котра довершила майдан Шептицького.
 • Греко-католицька церква Воскресіння Христового. Збудована у 18 столітті в стилі класицизму. Раніше – Єзуїтський костел, котрий зазнав значних руйнувань під час російської облоги міста. Після 1945 року був храмом російської православної церкви. Має неперевершене художнє оформлення.
 • Площа Міцкевича. У 19 столітті в місті сформувалась центральна площа ім. Міцкевича, назва якої по сьогодні залишилася незмінною. Раніше тут був побудований театр. Вважається одним із кращих пам’ятників Міцкевичу у зрілому віці. 

І це ще не повний перелік усіх визначних місць Івано-Франківська. МІсто багате культурними та історичними спорудами, а також затишними ресторанами, кафе, готелями і парками, які, безумовно, повинні бути відвіданими. Тож, створіть свою незабутню історію, повну позитивних, нових вражень та завітайте в гостинний Франківськ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.