П’ятниця, 19 Квітня, 2024

ДСНС нагадує франківчанам про правила безпечного обігріву домівок

Оскільки у зимовий період громадяни починають обігрівати свої оселі, то і збільшується відсоток пожеж. До Служби порятунку щодня надходять десятки повідомлень про пожежі у житловому секторі, а з наближенням зими статистика побутових загорянь, зазвичай, збільшується в рази. Далі на frankivsk-future.

Ситуація на Прикарпатті

Статистика пожеж, що виникають у помешканнях громадян, тримається на досить високому рівні у нашій країні. До таких ситуацій призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей.

Так, з початку року кількість пожеж у житловому секторі на сьогодні становить більше 26 тис. випадків. При цьому, на пожежах загинули більше 1 тис. 600 людей. Лише за грудень сталося більше 100 пожеж у Івано-Франківській області. 

За зимові місяці 2020-го року в області виникло 1340 пожеж в житлових приміщеннях. У них загинула 31 людина. Двоє із загиблих отруїлося чадним газом. Ще 24 прикарпатців госпіталізували через отруєння чадним газом. На 2021 рік ситуація стає доволі кращою. Впродовж 2021 року на Івано-Франківщині рятувальники зареєстрували 2 500 пожеж. Це на 588 менше, ніж у 2020 році. Під час пожеж у 2021 році загинули 34 людини, 32 із них померли під час пожеж у помешканнях, найбільше прикарпатців загинуло в Івано-Франківському районі – 14, у Калуському та Косівському районі – по п’ять.

Зменшення кількості пожеж загалом пов’язане з тим, що в цьому році вдалося зменшити кількість займань у природних екосистемах, зокрема сухої трави, жнивних залишків, а також сміття. Також це пов’язане із тим, що діють штрафи: органи місцевої влади, муніципальна варта, поліцейські штрафують паліїв. Ну і погодні умови цього року посприяли зменшенню пожеж.

Правила безпечного обігріву оселі

За словами працівників ДСНС, кількість пожеж у житлових приміщеннях різко збільшується саме в осінньо-зимовий період, коли люди активно користуються електрообігрівачами, грубками та газовими приладами і водночас не дотримуються правил пожежної безпеки. Серед найпоширеніших причин займання вогню є несправність приладів опалення та неправильна експлуатація печей.

Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • уникайте перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.

Порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення – поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. Ось декілька основних правил безпеки під час пічного та газового опалення: 

  • піч не можна розпалювати за допомогою легкозаймистих та горючих рідин, дровами, які не вміщуються в топку, слід обов’язково закривати дверцята;
  • не можна сушити на печі одяг та сирі дрова;
  • меблі необхідно відсунути не менше ніж на півметра від печі;
  • піч палити краще не більше 2-3 разів на день по півтори години;
  • загасити вогонь – за 3 години до сну;
  • заборонено залишати піч без нагляду;
  • не використовувати для обігріву приміщень газові кухонні плити;
  • у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. У разі пожежі негайно телефонуйте – «101».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.